«

Kırışıklıklara Son : Yumurta Akı Maskesi 

Bir çok tarifimizde verdiğimiz ve kullandığımız yumurta akı cildimize en iyi gelen yöntemlerden biri. Mısır, Çin gibi eski medeniyetlerde de kullanılmış  ve günümüze kadar uzanan yumurta akı maskesi çok fazla insanın sorunu olan akne, kırışıklık, cilt lekeleri vb. sorunları çözüme götüren en doğal mucize bir formüldür.

Eğer sizler de hem cebinize hem de sağlığınıza zarar veren kimyasallara son vererek sağlıklı bir güzelliğe kavuşmak istiyorsanız, yumurta akı maskesi tam size göre bir tarif.. Üstüne üstlük birkaç malzeme ile hazırlanıyor olması da cazip hale getiriyor.

İşte tam da bunun için Yumurta akı maskesi nasıl hazır hale getirilir?, Yumurta akı maskesi cilde nasıl uygulanmalıdır?, Yumurta akı maskesi hangi sıklıklarla uygulanmalıdır?, Yumurta akı maskesinin yararları nelerdir? suallerine cevap niteliği taşıyan bu tarif için çıktık karşınıza.

Sizde denemek istemez misiniz?

Yumurta akı maskesi tarifi, nasıl yapılır?

Yüksek oranda protein barındıran yumurta akı cildi sıkı ve fit bir duruma getiren, yağ toplanan gözenekleri bertaraf ederek akne ve siyah noktalara son vererek, pürüzsüz ve ipeksi bir cilt kazanımını sağlamak gibi yararlı etkilere sahiptir. Yumurta akının tüm bu yararlarından faydalanmak için ise bahsettiğimiz doğal yumurta akı maskesini hazır hale getirerek cildinize uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

1 adet yumurtanın beyazı

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı zeytinyağı

Yumurta akı maskesi yapım aşamaları nelerdir?

1 tane yumurtayı kırıyoruz ve sarısı ile akını ayırıyoruz. Hemen sonrasında ise bir kase içerisinde yumurta akını güzelce çırparak köpük kıvamına gelmesini sağlıyoruz. Sonra da geri kalan malzemeleri de kasemize ekliyoruz ve yine güzelce karıştırıyoruz.

Yumurta akı maskesi nasıl ve hangi sıklıklarla uygulanmalıdır?

Kuru ve temiz bir şekilde bulunan yüz ve boyun bölgelerimize yavaş bir şekilde masaj uygulayarak hazırlamış olduğumuz karışımımızı güzelce sürelim. Bunun yanı sıra göz ve dudak bölgelerine sürülmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Maskeyi cildimizde 15 dakika beklettikten sonra lavaboda su ile yüzünüzü yıkayalım. Tarifini verdiğimiz maske cildi kuruttuğundan dolayı uygulama işlemini bitirdikten sonra nemlendirici sürmekte özgürsünüz. Yumurta akı maskesini 1 hafta içerisinde en fazla bir kez uygulayabilirsiniz

Dikkate alınması gerekenler: Yumurta akı maskesinde bulunan malzemeler her ne kadar doğal olursa olsun, özellikle kuru, alerjik ve hassas ciltlerde ters tepki verebileceğinden dolayı bu tür cilde sahip olan kişiler yumurta akı maskesini uygulamaya başlamadan önce doktora gözükmelerinde çok büyük önem arz etmektedir. Lütfen bunlara dikkat edelim.

Yumurta Akı Maskesinin Yararları

Çok fazla protein ve lizozim adı verilen doğal biyoenzimler barındıran yumurta akı maskesinin yararlarını anlatmak gerekirse: hücre çoğalma hızını yükselten yumurta akı gözeneklerinizi sıkı hale getirir; kırışıklık ve yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır. Doğal bir biçimde cildi kurutan yumurta akı özellikle yağlı cildi bulunanların sıklık ile karşı karşıya geldiği sivilce, akne ve siyah nokta gibi sorunlara çözüm olan doğal bir yöntemdir. Barındırdığı doğal biyoenzimler yardımıyla birlikte ciltlerimizde bulunan kir ve yağ topluluklarını ortadan kaldırarak cildimizi derinlemesine temizleye yardımcı olur, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar. Bunların yanında cildi beyazlatması ve cilt lekelerini yok etmesi de yararları arasındadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *